Polská 120, 734 01, Karviná – Ráj 734 430 254 ov.karvina@kscm.cz Po-Čt: 10:00 - 15:30 / Pá: 08:00 - 12:00
Přihlásit se


pátek, 17 září 2021 21:16

Kritizovat a nahlížet České televizi pod prsty se nevyplácí.

I takto lze vnímat odvolání Hany Lipovské z Rady České televize. Byla jednou z radních, která o sobě dala vědět a nebála se poukazovat na nešvary jež vládnou v České televizi. Hůře pro ni bylo, že chtěla vzniklé problémy i řešit.

Pro odvolání hlasovalo 64 z 80 přítomných poslanců. Pro odvolání byli poslanci z klubů ANO, ODS, Pirátů, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. Proti byli poslanci SPD, komunisté a dva nezařazení poslanci Volný a Marian Bojko.

Podle navrhovatelky tohoto bodu, poslankyně z klubu TOP 09 Olgy Sommerové (LES), porušila Lipovská zákon tím, že působí ve prospěch politického hnutí.To že někdo někam kandiduje, ještě neznamená, že působí v něčí prospěch. Prostě kandidatura ve volbách je jen záminka a zastírací manévr, jak se zbavit nepohodlného kritika.

Pan Dvořák si jistě hlasitě oddechl. Můžeme mít na paní Lipovskou každý svůj názor. Jedno je ale jisté. Rozčeřila poklidné vody v České televizi a ukázala že rada je orgán kontrolující Českou televizi, nikoliv orgán ředitele ČT.

Znovu se tedy nastoluje otázka, jak financovat Českou televizi. Dovedu si představit, že „koncesionářské poplatky „, budou zrušeny a veřejnoprávní televize bude financována za státního rozpočtu. Ať již nějakým pevně daným procentem z HDP nebo podle nějakého jiného klíče.

Výkřikem do tmy je tvrzení, že zrušením poplatků a financování přímo ze státního rozpočtu ztratí Česká televize nezávislost. Jakou nezávislost. Zřejmě tu, že jim nikdo nesmí vidět pod prsty, za co utrácejí peníze daňových poplatníků. Jinak by nezačerňovali zveřejňované smlouvy.

Policie, státní zastupitelství a soudy jsou také placení přímo státem. A je ohrožená jejich nezávislost. Není.

Jak by se měla financovat veřejnoprávní Česká televize?

Vladimír Tvardek

Člen VV OV KSČM Karviná
předseda ZO KSČM Rychvald
Admin webových stránek