Polská 120, 734 01, Karviná – Ráj 734 430 254 ov.karvina@kscm.cz Po-Čt: 10:00 - 15:30 / Pá: 08:00 - 12:00
Přihlásit se


Došlo poštou

Došlo poštou

Výběr toho nejzajímavějšího co přišlo poštou. Příspěvky vyjadřují pouze názor autora a nemusí se vždy shodovat s oficiálním názorem a stanoviskem KSČM. Stojí však za zamyšlení.

Členovia Základnej organizácie Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Detve, účastníci osláv 77. výročia oslobodenia Detvy slávnou Červenou armádou, vyjadrujeme zásadný nesúhlas s postojmi vlády SR, prezidentky SR i parlamentu NR SR k Dohode o spolupráci v oblasti obrany medzi Slovenskou republikou a USA ( DCA ).

Zveřejněno v Došlo poštou

Politička Jana Černochová (ODS), která je od 17. prosince 2021 ministryní obrany, se dlouhodobě snaží vytvořit dojem, že rozumí bezpečnostní i obranné politice.

Zveřejněno v Došlo poštou
úterý, 15 únor 2022 20:43

Sedět na dvou židlích …

Lze označit výsledek jednání mezi Putinem a Macronem za pozitivní?

Zveřejněno v Došlo poštou
pondělí, 14 únor 2022 19:26

Život v soukolí posledních let

Přemýšlivý člověk vychází za všech dob ze svých prožitků a zkušeností. V současnosti se střetáme s převládajícím zklamáním ze společenského vývoje doma i za hranicemi.

Zveřejněno v Došlo poštou
pondělí, 07 únor 2022 08:38

TROCHA IRONIE NIKOHO NEZABIJE

Tak trochu jsem si vypůjčil veršík z písničky, kterou kdysi zpíval pan Jiří Suchý. Ta slova zněla:“ …ta trocha poezie nikoho nezabije…“. Dnešní doba má daleko k době poetické a z tohoto důvodu jsem to trochu upravil. Snad mně J. Suchý promine.

Zveřejněno v Došlo poštou

Stanovisko Komunistickej strany Slovenska.

Zveřejněno v Došlo poštou
středa, 02 únor 2022 15:16

Nesmysl a panika

Proč pošetilí kazisvěti trvají na vyvolávání potíží? Proč se musí pošetilí blázni plést do plánů a cílů jiných? Proč německý viceadmirál Kay-Achim Schönbach otevřel v sobotu v daleké Bombaji svou velkou hubu – a vyzradil tolik toho, co mělo být drženo v tajnosti?

Zveřejněno v Došlo poštou

Nord Stream 2 zůstává hlavním cílem protiruské politiky USA, uvedl v rozhovoru pro FBA Economics Today Konstantin Blochin, přední vědecký pracovník Centra bezpečnostních studií Ruské akademie věd, a dodal, že řeči o sankcích proti Putinovi nebo odříznutí Ruska od systému SWIFT jsou prvky informačního a psychologického nátlaku.

Zveřejněno v Došlo poštou
pondělí, 31 leden 2022 15:13

NATO coby náboženství

Spor USA/NATO/Ukrajina/Rusko není úplně nový. Potenciál vážných potíží jsme viděli již v roce 2014, kdy se USA a evropské státy vměšovaly do vnitřních záležitostí Ukrajiny a tajně/otevřeně se podílely na státním převratu proti demokraticky zvolenému prezidentovi Ukrajiny Viktoru Janukovyčovi, protože nehrál hru, již mu Západ přidělil.

Zveřejněno v Došlo poštou

Pokud ve větě "ruský vpád na Ukrajinu" nahradíme slovo "Ukrajina" slovem "Mars" nebo "Měsíc", změní se její formální obsah, ale postoj k aktuální politice zůstane nezměněn.

"Žádná ruská invaze na Ukrajinu se nekoná. USA si navíc ani nejsou jisté, zda jejich úsilí stačí na zorganizování provokace dostatečného rozsahu, aby se dalo hovořit o skutečné invazi. A přesto, i když se tato "invaze" nekoná (vůbec nebo zatím), je faktorem globální politiky.

Zveřejněno v Došlo poštou