Polská 120, 734 01, Karviná – Ráj 734 430 254 ov.karvina@kscm.cz Po-Čt: 10:00 - 15:30 / Pá: 08:00 - 12:00
Přihlásit se


středa, 13 září 2023 19:43

Petice KSČM za referendum o vystoupení z EU

Po úspěšné petici proti zvyšování věku odchodu do důchodu a petici proti přítomnosti cizích vojsk na území ČR rozhodla 15. schůze VV ÚV KSČM realizovat novou petici za referendum o vystoupení z EU.

Referendum o členství naší země v Evropské unii se konalo před dvaceti lety. Tehdy byla KSČM jedinou relevantní silou, která navzdory tehdejší intenzivní propagandistické kampani vyzývala občany, aby hlasovali proti členství naší republiky v Evropské unii. Čas ukázal, že jsme měli v našem kritickém postoji pravdu. Jedním z důvodů, proč KSČM požaduje umožnit občanům hlasovat v novém referendu, ve kterém budou moci sami demokraticky rozhodnout o tom, zda naše země zůstane i nadále v Evropské unii, nebo z ní odejde, je také fakt, že se podmínky členství České republiky v ní za posledních dvacet let značně změnily. Kampaň na podporu této petice startuje 12. září 2023 vydáním tiskové zprávy a zahájením sběru podpisů pod tuto petici.

PETICE

Pevně věřím, že se do sběru podpisů zapojíte se stejnou energií a vervou jako v případě petic předchozích a že se nám podaří nasbírat zákonem stanovený počet podpisů, abychom mohli naší petici představit v Petičním výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a výrazně jí medializovat.

Vyplněné petiční archy průběžně odevzdávejte nebo zasílejte na ÚV KSČM, Politických vězňů 9. Se soudružským pozdravem

Milan Krajča, místopředseda ÚV KSČM

 

Se soudružským pozdravem

Milan Krajča, místopředseda ÚV KSČM 

Zveřejněno v Aktuality