Polská 120, 734 01, Karviná – Ráj 734 430 254 ov.karvina@kscm.cz Po-Čt: 10:00 - 15:30 / Pá: 08:00 - 12:00
Přihlásit se


pondělí, 01 květen 2023 22:11

Kateřina Konečná se přidala k oslavám Svátku práce, které se konaly v Havířově a Karviné

Dne 1. května se v okrese Karviná konaly tradiční oslavy Svátku práce, který slavíme již od roku 1889. Tento svátek má kořeny v boji pracujících za lepší pracovní podmínky, práva a rovnost.

V roce 1884 se v Chicagu konala historická demonstrace, během které byla požadována osmihodinová pracovní doba a lepší mzdy. Tato demonstrace vyvrcholila tragickým incidentem, kdy bylo zabitých a zraněno mnoho lidí. Toto dramatické události se staly symbolem boje pracujících a Svátek práce se stal připomínkou jejich úsilí.

V Havířově a Karviné byly oslavy Svátku práce pořádány Městským výborem KSČM a ZO KSČM Horní Bludovice. Akce se konala v areálu PZKO na Zborůvce v Havířově-Bludovicích, kde se sešla řada lidí z okolních obcí a měst. Oslavy zahájil předseda MěV KSČM Tomáš Candulas.

Poté promluvila i europoslankyně a předsedkyně strany Kateřina Konečná, která kritizovala kroky současné vlády a nově podepsanou obrannou smlouvou mezi spojenými státy a českou republikou. Konečná řekla, že tato smlouva je proti zájmům České republiky a ohrožuje její suverenitu a bezpečnost. Upozornila také na nedostatečné řešení sociálních a ekonomických problémů v České republice.

Po skončení programu měli účastníci možnost setkat se s Kateřinou Konečnou, podepsat si fotografie a neformálně s ní diskutovat.

Oslavy pokračovaly kulturním programem, který zahrnoval hudbu Duo Z&Z Band, sbor pěvců hornických písní. Návštěvníci si mohli také pochutnat na grilovaných klobáskách, bramborových plackách, alko i nealko nápojích. Pro děti byl připraven zábavný koutek.

Po Havířově se Kateřina Konečná přesunula do Karviné, kde byly také připraveny oslavy Svátku práce. Akci zajišťoval Městský výbor KSČM v Karviné. V Karviné se také nezůstalo pozadu a návštěvníci se mohli těšit na pestrý program, který zahrnoval zábavu, lahodné občerstvení, živou hudbu a soutěž o skvělé ceny. I zde se Kateřina Konečná krátce ujala slova a svým projevem zaujala návštěvníky oslav, kteří ji odměnili potleskem.

Pak se předsedkyně Kateřina Konečná s účastníky rozloučila a odjela do Příboru, kde se také účastnila prvomájových oslav.

Oslavy Svátku práce v okrese Karviná byly tedy plné politických projevů, ale také hudby, tance, jídla a pití. Byly to oslavy lidové a veselé, které si užili jak dospělí, tak i děti. Byly to také oslavy, které připomněly historii a význam Svátku práce jako dne solidarity a boje pracujících za svá práva.

KSČM byla jedinou stranou, která tento svátek uctila a oslavila v okrese Karviná.

Kateřina Konečná k oslavám prvního máje:

Kateřina Konečná k "Obranné smlouvě mezi ČR a USA"

 

Foto:

Zveřejněno v Aktuality