Polská 120, 734 01, Karviná – Ráj 734 430 254 ov.karvina@kscm.cz Po-Čt: 10:00 - 15:30 / Pá: 08:00 - 12:00
Přihlásit se


Image

ZDENA ČERNÍNOVÁ

Nezávislý kandidát do Senátu Parlamentu ČR s podporou KSČM za senátní obvod č. 75 – Karviná

Zdena Černínová, narozena 5.10.1956 na Slovensku – Zlaté Moravce, mám 2 syny, Davida a Karla

Vystudovala jsem Gymnázium Janka Kráľe ve Zlatých Moravcích, po maturitě jsem přijela za svými rodiči do Karviné, kde od roku 1975 pracuji v pohřebnictví a této práci jsem zůstala věrná doposud. Po rozpadu Okresního podniku služeb se mohlo toto povolání vykonávat soukromě. Začínala jsem tedy v tomto oboru podnikat a jsem hrdá na to, že se mi podařilo svou pílí a pracovitostí vybudovat firmu, která získala ocenění Znaku kvality. Byla jsem několikrát oceněna titulem Podnikatel roku města Karviné. V roce 2010 jsem vyhrála titul – Žena Moravskoslezského regionu a v tomto roce jsem získala i ocenění Nejúspěšnější žena České republiky, kde byly nominovány ženy ze všech možných oborů. Poté byl se mnou natočený 20 minutový pořad vysílaný na ČT 1.

Jsem členem celostátního Sdružení pohřebnictví a současně regionálním zmocněncem pro Moravskoslezský kraj v oboru pohřebnictví. Firmu jsem dostala na nejvyšší možnou úroveň a od zákazníků máme nesčetné množství pochval v tisku. Je nutno dodat, že tato práce si vyžaduje 100 % spolehlivost, vstřícnost, profesionalitu a ochotu za všech okolností.

Tato práce mně naplňuje, protože vím, že pomáhám lidem v jejich těžkých životních chvílích. Jsem ráda, že mé služby využívají nejen občané Karviné, ale čím dál častěji i z okolních obcí, Dětmarovice, Petrovice u Karviné, Stonava, Horní Suchá, Doubrava, Albrechtice…. Mám hlubokou empatii, trpělivost a porozumění pro tyto lidi. Je to psychicky náročná práce. Patřím k nejstarším osobám, které v tomto oboru vydrželi pracovat. Svojí práci považuji za poslání, pokud se dělá poctivě.

Celý život tj. 45 let pracuji s lidmi a pro lidi a stále cítím, že mám dost sil a energie pracovat pro lidi ze svého regionu i v Senátu.

Další problémy, které mě trápí a chci se o ně zasadit, je zvýšení důchodů pro seniory a zvyšování mezd pracujícím lidem, neboť jsem přesvědčena, že pracovat se musí lidem také vyplatit. Budu podporovat dostupné bydlení ve spolupráci s obcemi i státem. Jsem pro bezplatné školství, navrhnu spolupráci firem se středními školami v našem regionu, aby si z řad studentů firmy vybrali a následně zaučili své nové zaměstnance. Chci, aby se v našem regionu dobře žilo, ať zde mají důvod mladí lidé zůstat, založit rodiny, žít a mít práci.

Vždy jsem se zajímala také o politické dění, pracovala jsem při Magistrátu města Karviné v Majetkoprávní komisi, v současné době jsem členem Klubu seniorů v Karviné. Sponzoruji různé akce, přispívám dětem v Klokánku v Dolním Benešově, dětem na rozvíjení zájmových kroužků a na provoz vozidla pro seniory a tělesně postižené organizaci UnikaCentrum, z.s. v Karviné. Finančně jsem podporovala Slezskou humanitu, Domov SÁRA v Petrovicích u Karviné pro týrané matky s dětmi, Kulturní akce pořádané MěDK Karviná a mnoho dalších. Každým rokem sponzoruji akce v tomto regionu.